Finals Venues & Game Times

The 2017 Indoor Sports Victoria Superleague finals fixture is listed below.

Indoor Cricket - Friday Competition

Player Of The Match

  • Mens 2 Friday - Tate Volitakis (Knights)
  • Mens 3 Friday - Sean Bathman (Knights)
Grade August 11 August 18  
Mens 2 2nd Semi (1v2): Northcote - 6.00pm
Knights 106(3) vs Pirates 55(1)
1st Semi (3v4): Northcote - 7.30pm
Hoppers 99(3) vs Nth Geelong 73(1)
Prelim: Northcote - 9.00pm
Pirates 113(4) vs Hoppers 28(0)
Grand Final: Northcote - 7.30pm
Knights 100(4) vs Pirates 33(0)
 
Mens 3 2nd Semi (1v2): Northcote - 7.30pm
Knights 107(2) vs Hoppers 104(2)
1st Semi (3v4): Northcote - 7.30pm
Hurricanes 92)2) vs Pirates 72(2)
Prelim: Northcote - 9.00pm
Hurricanes 103(3) vs Hoppers Crossing 43(1)
Grand Final: Northcote - 7.30pm
Knights 127(4) vs Hurricanes 33(0)
 

Indoor Cricket - Saturday Competition

Player Of The Match

  • Mens 1 - Mitchell Gregory (Cranbourne)
  • Mens 2 - Craig Dekaste (Croydon)
  • Mens 3 - Trevor McGeachin (Cranbourne)
  • Mens 4 - Kris Logan (Melton)
Grade August 19 August 26 September 2
Mens 1 Qualifying (1v2): Croydon - 5.00pm
Croydon 108(1) vs Cranbourne 97(3)
Elimination (3v4): Croydon - 5.00pm
Northcote 65(1) vs Sharks 84(3)
Preliminary: Northcote - 2.30pm
Cranbourne 103(3) vs Sharks 37(1)
Grand Final: Icon Arena - 2.00pm
Croydon 55(1) vs Cranbourne 90(3)
Mens 2 Qualifying (1v2): Croydon - 3.00pm
Croydon 112(2) vs Northcote 108(2)
Elimination (3v4): Croydon - 3.00pm
Icon Arena 83(2) vs Raiders 82(2)
Preliminary: Northcote - 2.30pm
Northcote 74(1) vs Icon Arena 100(3)
Grand Final: Icon Arena - 4.00pm
Croydon 96(3) vs Icon Arena 76(1)
Mens 3 Qualifying (1v2): Springvale - 4.00pm
Northcote 134(4) vs Croydon 64(0)
Elimination (3v4): Springvale - 4.00pm
Cranbourne 96(1) vs Icon Blue 85(3)
Preliminary: Northcote - 1.00pm
Croydon 69(1) vs Cranbourne 105(3)
Grand Final: Icon Arena - 4.00pm
Northcote 33(2) vs Cranbourne 74(2)
Mens 4 Qualifying (1v2): Springvale - 2.00pm
Melton 145(2) vs Northcote 105(2)
Elimination (3v4): Springvale - 2.00pm
Hoppers 133(4) vs Croydon 16(0)
Preliminary: Northcote - 1.00pm
Northcote 79(2) vs Hoppers 98(2)
Grand Final: Icon Arena - 2.00pm
Melton 132(4) vs Hoppers 86(0)

Indoor Netball

Grade August 25 September 1 September 8
Mixed 1 Qualifying (1v2): Croydon - 8.30pm
Oakleigh 59(4) vs Wolves 44(0)
Elimination (3v4): Croydon - 8.30pm
Hoppers 64(4) vs Raiders 35(0)
Preliminary: Hoppers Crossing - 8.45pm
Wolves 52(3) vs Hoppers 53(1)
Grand Final: Hoppers Crossing - 8.45pm
Oakleigh 58(1) vs Hoppers 57(3)
Mixed 2 Qualifying (1v2): Croydon - 7.30pm
Hoppers 54(4) vs Oakleigh 40(0)
Elimination (3v4): Croydon - 7.30pm
Melton WOF vs Cranbourne LOF
Preliminary: Hoppers Crossing - 8.45pm
Oakleigh 47(4) vs Melton 38(0)
Grand Final: Hoppers Crossing - 8.45pm
Hoppers 43(4) vs Oakleigh 29(0)
Womens 1 Qualifying (1v2): Croydon - 9.30pm
Oakleigh 41(1) vs Wolves 49(3)
Elimination (3v4): Croydon - 9.30pm
Croydon 49(1) vs Hoppers 55(3)
Preliminary: Hoppers Crossing - 7.30pm
Oakleigh 53(4) vs Hoppers 40(0)
Grand Final: Hoppers Crossing - 7.30pm
Wolves 67(4) vs Oakleigh 42(0)
Mens   Preliminary: Hoppers Crossing - 7.30pm
Hoppers 46(4) vs Croydon 24(0)
Grand Final: Hoppers Crossing - 7.30pm
Oakleigh 81(4) vs Hoppers 20(0)